Zatrzymany / fot. Policja

W Tychach zatrzymali mężczyznę. Myślał, że umawia się z 14-latką, ale to było obywatelskie zatrzymanie po prowokacji w internecie. O sprawie pierwszy napisał dwutygodnik „Nowe Info”.

Do zatrzymania pedofila doszło 15 lipca na przystanku „Tęcza” w Tychach. Obywatelskiego zatrzymania dokonała grupa nazywająca się „łowcami pedofilów”, która prowadziła prowokację razem z telewizją Polsat Play. Całą akcję będzie można zobaczyć w serialu „Łowcy Pedofili”.

W sieci mężczyzna skontaktował się z 14-latką, to była prowokacja. Osoba dorosła wywabiła 40-latka na spotkanie z dzieckiem. 40-letni tyszanin okazał się pracownikiem fizycznym. Kobieta ucharakteryzowana na dziewczynkę wysiadła na umówionym przystanku. Mężczyzna nawiązał z nią kontakt, został zatrzymany i przekazany czekającym policjantom. W ręce śledczych trafiła też korespondencja mężczyzny z „dzieckiem”.

„Podejrzany pojawił się na przystanku już o godzinie 12.30 miał ze sobą plecak , w którym miał przygotowany kocyk ( na kocyku chciał figlować z dzieckiem ) , autobus linii 4 wjechał na przystanek o godzinie 12,42 pozorantka wysiadła z autobusu , w tym momencie podejrzany od razu podszedł i się przywitał , byskawicznie grupa Volf obezwładniła podejrzanego, po chwili przekazaliśmy podejrzanego w rece patrolu oznakowanego” – poinformował na swoim profilu Facebookowym Krzysztof Dymowski, Łowca Pedofilów.