Al. Niepodległości - korek przy wiadukcie na DK1 / fot. Tychy24.net

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców. Zbliża się koniec gehenny drogowej w Tychach – przynajmniej na razie. W sobotę ma zostać uruchomiony wiadukt przy Straży Pożarnej, który został wyłączony z ruchu. Inwestycja po 5 latach od oddania do użytku musiała zostać poprawiona.

– Naprawa gwarancyjna na węźle drogowym ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości została podzielona na dwa etapy. Pierwszy – który zakładał naprawę konstrukcji nasypu w ciągu głównym zarówno na jezdni w kierunku Katowic, jak i tej w stronę Bielska-Białej – właśnie dobiega końca. W praktyce oznacza to koniec utrudnień – tłumaczy Ewa Grudniok rzecznik tyskiego magistratu.

Przez utrudnienia korkowała się nie tylko al. Niepodległości, ale także ulica Wyszyńskiego, którą kierowcy omijali DK1.

– Drugi etap naprawy zostanie wykonany na wiosnę. Zakres prac jest jednak znacznie mniejszy (około 20% całego zakresu robót) i nie będzie generował aż tak poważnych utrudnień. Obejmuje on naprawę konstrukcji nasypu w rejonie łącznic zjazdowych tylko na jezdni na kierunku do Bielska Białej – dodaje Grudniok.

Naprawa gwarancyjna wynika z wady ukrytej materiału użytego do budowy nasypu, którą stwierdzono w toku gwarancji. Prace w całości prowadzone są na koszt wykonawcy inwestycji.

Komentarze

Reklama