Żłobek Miejski w Tychach / fot. Tychy24.net

Żłobek Miejski w Tychach nadal zamknięty. Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w placówce. Dzieci natomiast nie będą przebadane, dowiedział się portal Tychy24.net.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zamknięciu Żłobka Miejskiego przy ulicy Fitelberga. W czwartek wykryto wirusa u jednego z pracowników technicznych. Nie miał kontaktu z dziećmi, ale miasto zamknęło placówkę i rozpoczęło dezynfekcję.

„Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze dlatego żłobek został zamknięty w czwartek, by zdezynfekować wszystkie pomieszczenia. Wszyscy rodzice zostali o tym powiadomieni przez dyrektora placówki” – tłumaczyła Tychy24.net Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu.

Nieoficjalnie mówiło się o ponownym otwarciu Żłobka dzisiaj tj. w poniedziałek 29 czerwca, ale tak nie będzie. Badania pokazały wynik pozytywny na COVID-19 u dwóch kolejnych pracowników żłobka, w tym osobie zajmującej się przygotowaniem posiłków dla dzieci.

Jak dowiedzieliśmy się w tyskim magistracie, na razie nie ma planów przebadania dzieci pod kątem koronawirusa. Żłobek natomiast został zamknięty do odwołania.