7 respiratorów trafiło do Megrez Szpitala Wojewódzkiego. Szpital zakaźny w Tychach otrzymał nowy sprzęt – to 7 respiratorów, które mają pomóc pacjentom zakażonym COVID-19.

Respiratory udało się zakupić już jakiś czas temu dzięki dotacji, którą szpitalowi przekazał wojewoda śląski. Dzisiaj dotarło do szpitala 7, które muszą być rozpakowane i przetestowane przez serwisanta z firmy, która wyprodukowała maszyny. Wtedy urządzenia nie stracą gwarancji. Następnie zostaną skierowane na oddziały.

Wcześniej placówka otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 11 łóżek do opieki nad pacjentami w intensywnej terapii i przenośny respirator.

Reklama

„Ostatnio lista darów powiększyła się o 4 kardiomonitory i 2000 maseczek chirurgicznych dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego” – poinformował szpital.

O wypożyczeniu na czas nieokreślony do szpitala w Tychach 8 respiratorów informował pod koniec marca marszałek Jakub Chełstowski. Sprzęt udało się wypożyczyć z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji.

Szpital na pierwszej linii

Przypomnijmy, tyska placówka to szpital, który przyjmuje często najcięższe przypadki z COVID-19, obarczone dużym ryzykiem zgonu. Dzisiaj poinformowano np. o śmierci 46-letniego mieszkańca Katowic, który chorował również na inne dolegliwości. Zmarła też 85-letnia mieszkanka Bytomia.

Są również ozdrowieńcy, osoby, którym udało się pokonać COVID-19. W tym 91-letnia mieszkanka Bytomia, która doszła do zdrowia w tyskiej lecznicy. Obecnie w regionie liczących ponad 4,5 mln osób odnotowaliśmy 94 zgony i nieco ponad 1,9 tys. chorych na koronawirusa.

Pamiętajmy, większość osób zakażonych COVID-19 chorobę przechodzi bezobjawowo lub bardzo łagodnie. Szacuje się, że około 8 na 10 osób. Wirus jest niebezpieczny przede wszystkim dla osób starszych i chorujących na inne dolegliwości.

Reklama