Patrol Straży Miejskiej w Tychach / fot. Straż Miejska Tychy

Awantura w centrum Tychów. Krewkiemu mężczyźnie grożą 3 lata więzienia. Zaatakował interweniujących strażników miejskich. Wcześniej próbował ich sprowokować.

W sobotę (7 maja) po godzinie 3.00 na ulicy Dmowskiego patrol Straży Miejskiej zauważył trzech mężczyzn. Jeden z nich – 19-latek – zaczął wykrzykiwać wulgarne epitety w kierunku strażników.

„W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny oraz wulgarny, stawiał czynny i bierny opór. W związku ze swoim zachowaniem oraz wyczuwalną silną wonią alkoholu, strażnicy podjęli  decyzję o transporcie do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu, wówczas mężczyzna podjął nieudaną próbę ucieczki. Po ujęciu nietrzeźwy uderzył jednego ze strażników w głowę natomiast drugiego w szczękę, ponadto nie stosował się do wydawanych poleceń, wobec czego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego” – informuje tyska straż miejska.

Reklama

Jak się okazało mężczyzna miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Ostatecznie został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu. Teraz grożą mu 3 lata więzienia za atak na mundurowych.