Cmentarz na ulicy Barwnej / fot. UM Tychy

Będą spore utrudnienia w Tychach. Początek 28 października, potrwają do 2 listopada. Utrudnienia są związane z okresem Wszystkich Świętych. 

W tym czasie wprowadzonych zostanie kilka istotnych zmian w komunikacji w obrębie cmentarzy.

– Wzdłuż ul. Oświęcimskiej zostaną zabezpieczone krawędzie jezdni, aby wyeliminować postój pojazdów i poprawić widoczność pieszych.

Reklama

– Na ul. Cmentarnej obowiązywał będzie zakaz parkowania wzdłuż jezdni.

– Na skrzyżowaniu ul. Bratków – Oświęcimska zostaną ograniczone relacje lewoskrętne.

– Na ul. Cmentarnej zostaną wyznaczone przystanki tymczasowe dla pojazdów komunikacji zbiorowej.

– Wzdłuż ul. Jaskrów obowiązywał będzie zakaz parkowania.

– Na ul. Nowokościelnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, od strony ul. Norwida w kierunku ul. Kościuszki.

Od piątku 28.10 do środy 2.11 należy się spodziewać wzmożonych patroli policji, która zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych i zasad ruchu, wprowadzonych przy dojazdach do cmentarzy.

OŚWIETLENIE ULICZNE

Ponadto, w dniach 25.10 – 02.11 zostanie zmieniony harmonogram świecenia oświetlenia ulicznego. Zastosowany zostanie schemat włączenia godzinę wcześniej oraz wyłączenie godzinę później w celu poprawy widoczności pieszych.

KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Jeśli to możliwe, udając się na cmentarz 1 i 2 listopada, warto zdecydować się na dojazd środkami komunikacji zbiorowej zwłaszcza, że w dniu 1 listopada będzie ona bezpłatna. Informacje na temat autobusów dodatkowych i szczegółowego funkcjonowania komunikacji zbiorowej znajdują się na stronach Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.informacja

Reklama