Przedstawiciele inwestora / fot. KSSE

Chińczycy zainwestują 160 mln zł w Tychach. Powstanie nawet 350 miejsc pracy. Sanhua Automotive Poland otworzy swój zakład w Tychach.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję  o wsparciu dla chińskiego inwestora. Firma Sanhua Automotive Poland  Sp. z o. o. będzie produkować komponenty Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV – New Energy Vehicles) w tym w szczególności dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. 

W Tychach mają być produkane wymienniki ciepła, zawory, oraz pompy ciepła.

Reklama

W ramach realizacji nowej inwestycji planowany jest zakup linii produkcyjnych oraz industrializacja istniejących budynków w Tychach celem uruchomienia produkcji komponentów Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii.

„Zatrudnienie w początkowej fazie projektu wyniesie do 100 osób. Firma zakłada, że docelowe zatrudnienie w zakładzie w wyniku zwiększania mocy produkcyjnych może wynieść nawet 350 etatów” – czytamy w komunikacie KSSE. 

 „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że strefa tyska jako jedna z pierwszych stref ekonomicznych, która rozwinęła się w bardzo szybkim tempie, nadal cieszy się atrakcyjnością dla inwestorów.  Nowa inwestycja firmy Sanhua Automotive Poland, jest dowodem na dynamiczny rozwój i atrakcyjność Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kolejny krok w kierunku wzmacniania gospodarki regionu i tworzenia nowych, wartościowych miejsc pracy. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do dalszego wzrostu innowacyjności i konkurencyjności naszej strefy ekonomicznej na arenie międzynarodowej.” – podkreśla Janusz Michałek, prezes Zarządu Katowickiej SSE.

Reklama