Zamknięte wejście do tunelu na al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Coraz bliżej trwałe zwężenie na al. Jana Pawła II. Docelowo redukcja do jednego pasa w każdą ze stron. Miejski Zarząd Ulic i Mostów zrobi tam najpierw dodatkowe przejście dla pieszych. Wyłączony z użytku zostanie tunel łączący al. Jana Pawła II z kładką prowadzącą na ul. Dąbrowskiego. Już zamknięto jedno z zejść do tunelu. 

Informowaliśmy wcześniej, że ulice Stoczniowców 70 i Jaśkowicka staną się częściowo parkingami. Stracą po jednym z pasów. Takie rozwiązanie chce wprowadzić miasto w związku z budową Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek. Całość ma się zadziać jeszcze w wakacje. To nie jedyne kontrowersyjne rozwiązanie drogowe, które planują urzędnicy.

Duże zmiany na al. Jana Pawła II

Zamknięte wejście do tunelu na al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Miasto ma plan, aby docelowo zredukować po jednym pasie na al. Jana Pawła II. To ma się zadziać w związku z planowanymi inwestycjami mieszkaniowymi na terenie po dawnym targowisku. Ma tam powstać nawet 3,5 tys. mieszkań. Miasto zresztą kupiło znajdujący się tam budynek niegdyś Telekomunikacji Polskiej i będzie go przerabiać na mieszkania.

Reklama

Wcześniej jednak okazało się, że fragment al. Jana Pawła II zostanie zwężony w związku z planowanym zamknięciem tunelu pod ulicą, który prowadzi do remontowanej kładki łączącej al. Jana Pawła II z ul. Dąbrowskiego – tuż przy głównej siedzibie Poczty Polskiej.

Już zamknięto jedno z zejść do tunelu na al. Jana Pawła II (tunel ma dwa zejścia po każdej ze stron).

„Decyzja o zamknięciu tunelu pod al. Jana Pawła II została podjęta w oparciu o kilka czynników. Po pierwsze, ze względów bezpieczeństwa. Stan tunelu oraz zejść do obiektu już na pierwszy rzut oka wyglądają na mocno zdegradowane – potwierdza to bieżąca ocena obiektu budowlanego. Odstąpiliśmy od przeprowadzania w tej sprawie ekspertyzy budowlanej ze względu na pozostałe czynniki przemawiające za zamknięciem tunelu” – tłumaczy Marcin Godzik z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Kolejne czynniki przedstawiane przez urzędników to m.in. fakt, że remont byłby za drogi oraz dokument z Metropolii mówiący o potrzebie likwidacji barier architektonicznych.

Zwężenie drogi wraz z budową przejścia dla pieszych – bez sygnalizacji świetlnej – ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

Reklama