Konferencja zapowiadająca Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne / fot. UM Katowice

Do Tychów przywiozą bezpłatne śniadania wielkanocne dla osób samotnych. Jak się zapisać? Fundacja Wolne Miejsce wraz z miastem Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią organizują po raz kolejny Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych. W Wielką Sobotę (16 kwietnia) po południu oraz w Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) rano wolontariusze wyruszą spod Międzynarodowego Centrum Kongresowego, rozwożąc po miastach.

W tym roku, osoby samotne w paczce ze śniadaniem znajdą biały barszcz z jajkiem, sałatkę jarzynową, białą kiełbasę i oczywiście pisanki. W paczkach znajdą się również prezenty oraz życzenia. Każda osoba potrzebująca może zgłosić chęć przyjęcia paczki poprzez infolinię: 572 005 558. Będzie ona działać od 7 do 13 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 17.00.

„Oczywiście w ostatnich tygodniach, przede wszystkim pomagamy naszym sąsiadom ze wschodu. Nie możemy zapominać jednak o tych, którzy tej pomocy potrzebują na co dzień. Cieszymy się, że prezydenci miast oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pamiętają o swoich mieszkańcach, o najuboższych, najbardziej potrzebujących, samotnych” – powiedział Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych, miasto Katowice w ramach wsparcia Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego, udostępnia bezpłatnie Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Będą w nim na potrzeby Śniadania przygotowywane posiłki oraz paczki, które trafią do osób samotnych z terenu Metropolii. Dodatkowo na realizację całego przedsięwzięcia Fundacja Wolne Miejsce za pośrednictwem katowickiego MOPS otrzymała 35 tys. zł. 

Reklama