Rower wypożyczany w Tychach / fot. UM Tychy

Do Tychów wracają miejskie rowery. Pojawią się też stacje napraw jednośladów, poinformował tyski magistrat. W sumie w tym roku do dyspozycji tyszan będzie 7 stacji wypożyczania rowerów. Dostępne będą od piątku 1 kwietnia. 

Do dyspozycji mieszkańców będą rowery standardowe, rowery z fotelikiem dziecięcym (to nowość), tandemy, rowerki dziecięce oraz rower trójkołowy.

Stacje rowerów zlokalizowane są: przy Dworcu PKP, wzdłuż ul. Borowej (przystanek komunikacji miejskiej Tychy Borowa Szkoła), w rejonie skrzyżowania Wyszyńskiego i Dąbrowskiego, przy pętli trolejbusowej na Paprocanach, przy THT na al. Piłsudskiego, Na Placu Baczyńskiego oraz przy al. Niepodległości – naprzeciwko Urzędu Skarbowego. Nieznacznej zmianie ulegnie lokalizacja stacji, która wcześniej znajdowała się na ul. Jaśkowickiej.

Reklama

„Została ona przesunięta wzdłuż ul Borowej przystanek komunikacji miejskiej Tychy Borowa Szkoła. Powodem jest trwająca przebudowa skrzyżowania z ul. Borową” – mówi Artur Kruczek, dyrektor MZUiM w Tychach. Ponadto na najpopularniejszej stacji, na Placu Baczyńskiego pojawią się 4 dodatkowe stojaki, dzięki czemu będzie łatwiej wypożyczyć i zwrócić rower w tej lokalizacji.

W minionym sezonie rowery wypożyczono w niej 1426 razy – dodaje. Największą popularnością cieszyła się stacja Paprocany, gdzie rower wypożyczono 1817 razy. Najchętniej tyszanie korzystali z roweru miejskiego w czerwcu (1990 wypożyczeń).

Cennik za wypożyczenie roweru pozostaje bez zmian.

Tyskie stacje rowerowe są zintegrowane ze stacjami w innych miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jednoślady można wypożyczać i zwracać bez ponoszenia dodatkowych kosztów w katowickim City by bike, chorzowskim KajTerozie oraz na stacjach systemów w Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu i Siemianowicach Śląskich.

Od połowy kwietnia do Tychów wrócą też stacje napraw rowerów – będzie ich w sumie 18. 

Reklama