Wiadukt na ulicy Grota-Roweckiego / fot. Tychy24.net

Duże utrudnienia w Tychach od wiosny przyszłego roku. Dla pieszych i kierowców. Chodzi o przebudowę wiaduktu w ciągu ulicy Grota-Roweckiego. Ten ma zostać wyłączony z użytku do lipca 2022 roku.

Ze wstępnych informacji, które otrzymaliśmy w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów, prace przy przebudowie wiaduktu ruszą na wiosnę przyszłego roku. Obecnie MZUiM nie jest w stanie podać konkretnej daty, bo nie ma jeszcze podpisanej umowy z wykonawcą inwestycji. Wstępnie pojawiają się daty jak marzec, kwiecień, ale to nic pewnego.

Przebudowa wiaduktu ma potrwać do połowy 2022 roku i będzie kosztować około 8,3 mln zł. Powstanie też kładka pieszo-rowerowa, ta ma kosztować około 1,5 mln zł. W tej sprawie toczy się postępowanie przetargowe – wpłynęło w sumie 13 ofert.

W trakcie inwestycji, mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

„W celu remontu wiaduktu kolejowego niezbędne jest jego zamknięcie. Sam obszar prac należy wygrodzić wysokim płotem zgodnie z przepisami BHP. Ruch kołowy zostanie poprowadzony objazdami poprzez ulic Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, a w drugą stronę ulicami Jana Pawła II, Bielską i Niepodległości. Ruch pieszy zostanie utrzymany poprzez zabudowę tymczasowej kładki dla pieszych” – czytamy w dokumentacji przetargowej.