Dzieci bezpiecznie uczyły się przechodzić na pasach w Tychach. Korzystały z wirtualnego przejścia dla pieszych WORD Tychy. Przejście znajduje się w budynku na al. Jana Pawła II. 

Policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili pogadankę z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci miały okazję ćwiczyć pod okiem mundurowych właściwe zachowania podczas przejścia przez jezdnię w sali wyposażonej w wirtualne przejście dla pieszych w Oddziale Terenowym WORD Katowice z siedzibą w Tychach.

„Dzieci, które odwiedziły Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego funkcjonujące w Oddziale Terenowym WORD Katowice w Tychach, miały okazję spotkać się z policjantami ruchu drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem spotkania była nauka bezpiecznego przejścia przez jednię pod okiem mundurowych” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. „Dzięki specjalnie wyposażonej sali, dzieci mogły ćwiczyć na symulatorze wirtualnego przejścia dla pieszych. Ćwiczenia pobudziły młodych uczestników ruchu drogowego do aktywności oraz do zadawania pytań, na które odpowiadali funkcjonariusze” – dodaje. 

Reklama

Policjanci zwracali szczególna uwagę na posiadanie elementów odblaskowych na odzieży lub plecaku, podkreślając jak bardzo zwiększa to ich widoczność o zmroku.

Reklama