Marszałek Jakub Chełstowski podczas konferencji / fot. J. Chelstowski / Twitter

Dzieci pojadą za 1 zł Kolejami Śląskimi. Przez całe ferie. To akcja zainicjowana przez Urząd Marszałkowski i Koleje Śląskie. Obejmuje osoby do 18 roku życia.  Gdzie będą mogły pojechać taniej dzieci? „Do naszych miejscowości turystycznych, czy do Częstochowy, czy gdzie dusza zapragnie” – mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. 

27 stycznia do 11 lutego będzie obowiązywała specjalna taryfa na ferie. Z przejazdami za 1 zł. „Młodzi ludzie chcieliby podczas ferii poruszać się po regionie, umożliwiamy im to” – przekonywał Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Marszałek regionu podkreślał, że po to Urząd Marszałkowski m.in. dotuje przejazdy kolejami, żeby móc organizować tego typu akcje promocyjne – to promowanie kolei jako środka transportu, a także turystyki w regionie. 

Reklama

„Kolej to bezpieczny ekologiczny środek transportu” – podkreślał Chełstowski podczas dzisiejszej konferencji zapowiadającej uruchomienie połączeń za złotówkę dla młodych ludzi. Dzieci szkolne podczas kupowania biletów u obsługi pociągu czy w okienkach powinny mieć ze sobą legitymacje szkolne. 

„Największym wrogiem młodego człowieka jest nuda, a wiec mamy nadzieje, że przez Koleje Śląskie tą nudę uda się zniwelować” – mówił Jakub Chełstowski. 

Oferta Kolei Śląskich nie jest limitowana, więc można kupić dowolną ilość biletów. Oferta nie obowiązuje na odcinku transgranicznym linii S7 – pomiędzy Chałupkami a Bohuminem. 

Reklama