Wodny Park Tychy / fot. mat. pras.

Dzieci z Ukrainy wejdą bezpłatnie do Wodnego Parku Tychy. Ufundowano im też stroje kąpielowe i klapki, poinformował tyski aquapark. Dzieci będą mogły korzystać z wodnych atrakcji raz w tygodniu.

Jak poinformował Wodny Park Tychy w tyskich szkołach powstały cztery oddziały dla dzieci, które uciekały z ogarniętej wojną Ukrainy.  W łączonych klasach I-III w SP 36, SP 21, SP 17 oraz SP 7 uczy się blisko 100 dzieci. Do końca roku szkolnego, czyli do czerwca, będą one mogły korzystać z cotygodniowych, godzinnych wejść do Wodnego Parku Tychy. Ufundowano także stroje kąpielowe oraz klapki dla wszystkich dzieci.

„Zdecydowaliśmy się na pomoc małym Ukraińcom i zapewnienie im choć chwili zabawy oraz uśmiechu w tym niezwykle trudnym dla nich czasie. Wszystkie niedawno powstałe oddziały będą mogły korzystać z Wodnego Parku Tychy raz w tygodniu, bezpłatnie, a w tym czasie pod okiem instruktorów będą korzystać z ćwiczeń w wodzie” – mówi Aneta Dąbrowska, wiceprezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

Reklama

W ramach miejskiego programu, w Wodnym Parku Tychy z bezpłatnych zajęć pływania korzystają wszyscy uczniowie drugich klas szkół podstawowych. Uczą się pływania.

Reklama