Na Tyskich Halach Targowych przed godzinami dla seniorów, tłumy seniorów. Najwyraźniej wirusa się nie boją, nie boją też kolejek.

Przypomnijmy, od godziny 10.00-12.00 seniorzy mogą wyłącznie robić zakupy w sklepach, na targowiskach i w aptekach. To oczywiście przywilej, który nie ogranicza im możliwości robienia zakupów w innych godzinach. Na Tyskich Halach Targowych nie brakuje seniorów w godzinach porannych, stoją w kolejkach, a dystans społeczny na Halach praktycznie nie istnieje. Zresztą ze względu na liczbę kupujących byłby trudny do zachowania.

Seniorzy najwyraźniej lubią robić zakupy z rana i stać w dużych kolejkach.

Reklama

„Nie ma żadnej różnicy, przychodzą rano, przychodzą w trakcie godzina dla seniorów i przychodzą też popołudniem” – mówiła jedna ze sprzedających na halach.

Niestety, na Tyskich Halach Targowych sporo osób nosi maseczki w taki sposób, że nie zakrywają nosa. A przypomnijmy, dystans społeczny i zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które ograniczają nasze szanse na zakażenie się COVID-19.

W razie gdy osoba młodsza niż 60+ upiera się przy zrobieniu zakupów po godzinie 10.00. Sprzedawca ma prawo odmówić, co zresztą większość robi. W takich przypadkach może interweniować nawet policja.

„W przypadku interwencji policjanci będą reagować w zależności od okoliczności, a te zawsze są inne. To funkcjonariusz ocenia sytuację oraz decyduje o formie i sposobie zakończenia podejmowanych czynności. W związku z panującą sytuacją w kraju związaną ze stanem epidemii, każda osoba, nawet nie z przymusu prawnego ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, powinna stosować się do obowiązujących przepisów” – mówi Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama