Sklep Społeczny / fot. Tychy24.net

Dzisiaj każdy zrobi zakupy w Sklepie Społecznym w Tychach, gdzie wszystkie produkty są tańsze. Rocznicę funkcjonowania sklep będzie świętował z poczęstunkiem dla wszystkich gości. Będzie tort, kawa, herbata i zimne napoje. Do tego sałatki i przekąski. 

Fundacja Wolne Miejsce, która prowadzi na zlecenie miasta Sklep Społeczny urodziny rozpoczyna o godzinie 10.00. 

„Sklep społeczny to miejsce, gdzie można kupić pełnowartościowe produkty, często z krótkim terminem ważności, w cenach niższych niż w innych sklepach. W Tychach taki sklep znajduje się na 1 piętrze w Tyskich Halach Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8” – informuje tyski magistrat. 

Reklama

Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 16.00, a w soboty od 9.00 do 13.00. Można w nim kupić w atrakcyjnych cenach artykuły spożywcze, środki higieny osobistej oraz środki czystości.

„Najważniejszą zasadą działania sklepów jest sprzedaż produktów, których ceny za ogólny koszyk zakupów nie przekraczają 50% wartości ceny rynkowej” – czytamy w komunikacie tyskich urzędników. 

Do codziennych zakupów w Sklepie Społecznych upoważnione są osoby samotnie gospodarujące o dochodzie niższym niż 2328 zł, oraz rodziny, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 1800 zł. Dla seniorów sklep dostępny jest niezależnie od wysokości dochodów.

Aby uzyskać skierowanie, należy zgłosić się do sklepu społecznego ( al. Józefa Piłsudskiego 8), do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Punktu terenowego MOPS.

Reklama