Dzisiaj Kino Samochodowe w Tychach

AM

Dzisiaj Kino Samochodowe w Tychach. Na placu Pod Żyrafą pokażą film „Legiony”. Wydarzenie organizuje Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Legiony” to historia o miłości – miłości do ojczyzny, wolności i ludzi. W filmie w drugoplanowej roli występuje tyszanin: Michał Misza Czorny.

Seans odbędzie się o 20.30. Wjazd na teren imprezy dla wszystkich uczestników będzie od strony ul. Edukacji.

Reklama

„W jednym samochodzie mogą przebywać 2 osoby (na przednich siedzeniach; ze względu na widoczność). Zgłoszenia pod numerem tel. 32 327 02 90. Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona” – podkreślają organizatorzy.

Opis filmu:

Okres Pierwszej Wojny Światowej. Polskie tereny stanowią krwawe pole bitwy, na którym odbywa się walka o wolność kraju. Do sztabu przygotowujących się do walki „Legionów” Piłsudskiego zrządzeniem losu trafia dezerter z carskiej armii. Na miejscu Józka (Sebastian Fabijański) czeka konfrontacja z nowymi realiami o odmiennych niż dotąd wyznawał ideałach. Pomimo konieczności odnalezienia własnego miejsca w szeregach, młody mężczyzna uwikłany zostaje w miłosny trójkąt. Trudne do opanowania uczucie lokuje w Oli Tubilewicz (Wiktoria Wolańska), należącej do Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego i zaręczonej z Tadkiem (Bartosz Gelner), ułanem i członkiem Drużyn Strzeleckich. Historia płomiennego romansu, pomiędzy ludźmi stojącymi na krawędzi niepewnego jutra, rozwija się na tle historycznej batalii pomiędzy światowymi mocarstwami. Losy bohaterów przeplatają się z dziejami autentycznych postaci, czyny których trwale zapisały się na kartach polskiej historii. Wśród nich pojawia się legendarna figura brygadiera Józefa Piłsudskiego (Jan Frycz), porucznika Stanisława Kaszubskiego (Mirosław Baka) oraz rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza (Borys Szyc), a także wielu innych zasłużonych obrońców polskiej niepodległości.

Reklama