Gemini Park Tychy / fot. mat. pras.

Gemini Park Tychy gotowe do sobotniego otwarcia. Zakupy w ponad 130 sklepach będą wyglądać inaczej niż do tej pory, bo te mają działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Obiekt będzie też czynny dłużej. Jakie zmiany wprowadza centrum handlowe?  

Od soboty państwo znosi de facto lockdown centrów handlowych. W Tychach Gemini Park jest już gotowe do otwarcia. Będzie działać w pełnym reżimie sanitarnym –  Świąteczny szał zakupów będzie wyglądał nieco inaczej niż do tej pory.

Od najbliższej soboty czynne będą także restauracje i kawiarnie, te jednak podobnie jak w minionych tygodniach dalej prowadzić będą sprzedaż wyłącznie „na wynos” i ” z dostawą”. Gemini Park wydłuży także swoje godziny otwarcia o 2 godziny. Centrum handlowe czynne będzie od godz. 8 do 22.

Reklama

„Wraz ze zniesieniem ograniczeń w handlu możemy zacząć ważny dla nas sezon świąteczny. Kupujący, którzy odwiedzą nas w sobotę znajdą w sklepach jeszcze oferty Black Week, natomiast już w najbliższych dniach pojawią się oferty świąteczne. Wszystko więc wraca do normalności. Same zakupy będą jednak wyglądały nieco inaczej.  Podobnie jak w ponad 600 obiektach handlowych w całej Polsce, tak i w tyskim Gemini Park obowiązywać będzie najwyższy reżim sanitarny” – mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

System policzy klientów

Na 15 m kw. będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba w danym sklepie. O tym, ile osób może wejść do danego sklepu lub punktu usługowego informować będą specjalne komunikaty w witrynach, a także pracownicy lub ochrona. Nad limitem w galerii czuwać będzie nowoczesny system liczący klientów.

Robiący zakupy będą także zobowiązani do przestrzegania zasady DDM, czyli dezynfekcji rąk przed wejściem do galerii i do sklepu, zachowania dystansu min. 1,5 metra, a także zasłaniania nosa i ust np. maseczką. W sklepach, które udostępnią rękawiczki jednorazowe zalecane będzie także ich założenie na czas zakupów.

Standardowo dla klientów dostępne będą dyfuzory z płynem odkażającym. A w sklepach będzie można kupić maseczki. Te będą bezpłatnie rozdawali też pracownicy ochrony.

Reklama