Andrzej Dziuba prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Ile w ubiegłym roku zarobił prezydent Tychów i jego zastępcy? Andrzej Dziuba dorabiał w Sosnowcu. Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe za 2019 rok, które są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.

W naszym zastawieniu władz miasta skupiamy się tylko na dochodach za 2019 rok i to tych znaczących. To oznacza, że dochodów wysokości np. 83 zł z dywidendy nie będziemy wyróżniać.

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba w ubiegłym roku zarobił ponad 180 tys. zł. Z czego większość – ponad 144 tys. zł z umowy o pracę, ponad 8,5 tys. zł z zasiadania w Radzie Nadzorczej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – tam Dziuba pracował do marca 2019 roku. Jak się okazało – Andrzej Dziuba szybko znalazł dodatkowe zajęcie. Od kwietnia dorabiał już w PKM Sosnowiec (Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej). Prezydent Tychów w ubiegłym roku zasiadał tam w Radzie Nadzorczej i zarobił ponad 27 tys. zł.

Reklama

Maciej Gramatyka

Od lewej Maciej Gramatyka jeszcze jako przewodniczący Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Obecnie I a w ubiegłym roku III zastępca prezydenta Tychów, Maciej Gramatyka (ds. społecznych) zarobił w 2019 roku ponad 194 tys. zł z czego ponad 190 tys. zł z umowy o pracę, a 3,7 tys. zł to diety za udział w Radzie Programowej Polskiego Radia Katowice.

Aneta Moczkowska

Aneta Moczkowska / fot. Tychy24.net

Wtedy – w 2019 roku – I zastępca prezydenta Tychów Aneta Moczkowska (ds. zrównoważonego rozwoju), która niedawno została odwołana ze stanowiska, zarobiła ponad 210 tys. zł. Gros tych pieniędzy pochodziło z umowy o prace ponad 190 tys. zł, a przeszło 22 tys. zł z: „działalności wykonywanej osobiście”. 1,1 tys. zł Moczkowska zarobiła na wynajmie.

Igor Śmietański

Igor Śmietański / fot. UM Tychy

Igor Śmietański zastępca prezydent Tychów ds. gospodarki przestrzennej zarobił najwięcej ze wszystkich. W sumie ponad 260 tys. zł. Z tytułu umowy o pracę Śmietański zarobił ponad 214 tys. zł, był też członkiem Rady Nadzorczej spółki Śródmieście należącej do miasta Tychy (wydaje m.in. miejską gazetę) – tam zarobił przeszło 48 tys. zł. Osiągnął też dochód ponad 6 tys. zł z najmu.

Reklama