DK 86 / fot. Tychy24.net

Będzie wymiana nawierzchni na DK86. Spore utrudnienia przez kilka dni. Przyszły tydzień raczej będzie należał do trudnych dla kierowców w mieście. Przejazdy Kolejami Śląskimi wydają się coraz bardziej atrakcyjne. W sumie bilet miesięczny na kolej między Tychami a Katowicami, który pozwala na korzystanie z komunikacji miejskiej to koszt około 140 zł. 

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach planuje roboty drogowe na odcinku drogi krajowej nr 86 od rejonu ulicy Białobrzeskiej do Stacji Paliw MOL. W związku z tym pas prawy pas jezdni w kierunku Katowic na tym odcinku będzie całodobowo wyłączony z użytkowania na czas trwania robót. Te potrwają od 13 do 19 maja.

Powodem remontu jest chęć wymiany zniszczonej nawierzchni prawego pasa jezdni. Dzięki zrealizowaniu prac poprawi się bezpieczeństwo oraz komfort podróżujących tą trasą. Zanim to jednak nastąpi przez 7 dni prawy pas jezdni będzie wyłączony z ruchu kołowego, by umożliwić pracownikom MZUiM-u przeprowadzenie niezbędnych działań.

Reklama

„Prosimy kierowców o cierpliwość, zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznaczeń,  a także – w miarę możliwości – wybieranie alternatywnych tras” – apeluje MZUiM.

Reklama