Kocyki i poduszki dla noworodków. Tak witają dzieci w Tychach. Dzisiaj w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach witali noworodki. Od miasta najmniejsi mieszkańcy miasta otrzymali kocyk i poduszkę. Teraz każde urodzone dziecko w mieście, będzie otrzymywało taki prezent. Na upominki mogą liczyć również dzieci urodzone w Tychach od 1 stycznia 2018 roku.

W sumie wiceprezydent Tychów Daria Szczepańska wręczyła dzisiaj w szpitalu rodzicom kilka kocyków. Jak zaznaczyła, do akcji miasto przygotowywało się niemal rok. Koszt takiego kocyka to około 50 zł. Dzieci urodzone od 1 stycznia w Megrez Szpitalu Wojewódzkim dostaną swoje kocyki i poduszki pocztą.

W sumie miasto kalkuluje, że rocznie około 2 tys. takich zestawów zostanie wydane dzieciom. – U nas wszystko czasami trochę trwa, bo to jest urząd i to jest miasto – powiedziała Daria Szczepańska wiceprezydent Tychów, zaznaczając, że do akcji magstrat przygotowywał się rok.

Reklama

Wcześniej o uhonorowanie i upominki dla nowonarodzonych tyszan w danym roku interpelował radny Dariusz Wencepel, prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Miasto stwierdziło, że będzie obdarowywać upominkami wszystkie dzieci.

Reklama