Autobusy w Tychach / PKM Tychy / fot. Urząd Miasta Tychy

Koleje Śląskie znowu uruchamiają darmowe przejazdy. W Tychach w trakcie godzin porannych jakość powietrza mamy średnią. To jednak z powodu smogu w obszarze rybnicko-pszczyńskim Koleje Śląskie ponownie wprowadziły bezpłatne przejazdy. Podobnie MZK Tychy, KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry. 

– Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą – informuje przewoźnik.

Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Reklama

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni będziemy każdorazowo informować oddzielnym komunikatem.

W autobusach i trolejbusach też trzeba będzie pokazać dowody rejestracyjny. – Osoby legitymujące się dowodem rejestracyjnym nie muszą być formalnie jego właścicielem (wpisanym do dowodu rejestracyjnego), aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu – informuje PKM Tychy.

Reklama