Prace drogowe / fot. MZUIM Tychy

Kolejne utrudnienia na DK44. Będą dwa razy większe. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach informuje o kolejnych utrudnieniach na przebudowywanym odcinku DK44 w Tychach. Te pojawią się z dniem 3 kwietnia. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

– Od połowy marca na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ulica Długą, zawężony jest prawy pas jezdni dla kierunku do Oświęcimia. Od 3 kwietnia zawężenie to wydłuży się o kolejnych 800 metrów i łącznie będzie odejmowało odcinek od węzła Wartogłowiec do ul. Kościelnej – informuje Agnieszka Kijas z MZUiM.

Wydzielona zostanie też droga dla pieszych, istniejące przejścia w rejonie ul. Pogodnej i Kościelnej zostaną utrzymane.

Reklama

W dalszym ciągu zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną.

Gotowa do końca 2019 roku

Inwestycja, która ma być gotowa do końca 2019 roku jest warta ponad 132 mln zł. Początek przebudowywanego odcinka znajduje się bezpośrednio za węzłem DK44 z DK1 w dzielnicy Tychy – Urbanowice, a kończy na wysokości ul. Turyńskiej w rejonie fabryki FCA. Oprócz wymiany nawierzchni, po obu stronach drogi powstanie chodnik wraz ze ścieżką rowerową od strony południowej.

Zaprojektowano także dwa przejścia podziemne: jedno w rejonie ul. Kościelnej, drugie przy ulicy Długiej. Inwestycja ograniczy negatywne oddziaływanie na środowisko i mieszkańców, bowiem wzdłuż części modernizowanego odcinka staną ekrany akustyczne.

Jednak najistotniejszym punktem projektu ma być nowy, bezkolizyjny węzeł. Zapewni on sprawne połączenie z przedsiębiorstwami zlokalizowanymi w podstrefie tyskiej KSSE oraz dzielnicami: Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele a także Gminą Bieruń, oddzielając ruch tranzytowy (który zostanie poprowadzony górą obiektu), od ruchu lokalnego – ten odbywać się będzie dołem, po dwóch dużych rondach.

W ramach inwestycji częściowej przebudowie ulegną także ulice: Główna, Oświęcimska, Kościelna, Mysłowicka, Miła, Pogodna, Długa.

Reklama