Dwa koncerty: rockowy i disco polo na Stadionie Miejskim w Tychach. Co z murawą?

A. Maciaszczyk

Dwa koncerty: rockowy i disco polo na Stadionie Miejskim w Tychach: W Tychach na Stadionie Miejskim w te wakacje odbędą się dwa koncerty. Jeden rockowy, drugi disco polo. Co z murawą obiektu przy ulicy Edukacji?  

26 sierpnia na Stadionie Miejskim w Tychach odbędzie się koncert rockowy, wystąpią Miuosh, Acid Drinkers, Myslovitz, Kaliber 44 i T. Love. Kilka dni później w ostatni dzień wakacji planowany jest koncert gwiazd disco polo. Szczegóły jeszcze nie są znane, ale wiadomo, że wystąpi m.in. zespół Weekend, Łobuzy, Dbomb czy Freaky Boys.

O cenach biletów i szczegółach odnośnie możliwości ich zakupu, organizatorzy będą dopiero informować.

Reklama

Natomiast z zapewnień spółki Tyski Sport wiemy, że koncerty nie odbiją się negatywnie na murawie Stadionu Miejskiego.

– Murawa na pewno nie ucierpi – mówi Krzysztof Trzosek rzecznik spółki Tyski Sport, która planuje zakup lub wynajęcie paneli ochronnych, które zabezpieczą murawę w trakcie koncertów. Na razie nie wiadomo ile ewentualne panele będą kosztować, a może to być nawet kilkaset tysięcy złotych.

Niedawno zakończyła się wymiana murawy na Stadionie Miejskim, w sumie 120 tirów wywiozło około 3 tys. ton ziemi i piasku z obiektu. Następnie kilkadziesiąt ciężarówek dostarczyło około 8400 m2 rolek trawy. Wymiana odbyła się w ramach gwarancji.

Reklama