Takie tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawią się w Tychach / fot. KZK GOP

W sumie na 50 przystankach w Tychach pojawią się specjalne tablice informacyjne Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej KZK GOP. Na tablicach wyświetlane będą informacje o numerze linii i realnym czasie odjazdu z przystanku. KZK GOP wykorzystuje też tablice do informowania o stanie jakości powietrza w regionie.  

Obecnie takich tablic w regionie jest 72 w takich miastach jak Katowice Sosnowiec, Chorzów, Będzin, Dąbrowa Górnicza i Zabrze. Po rozbudowie wartej 43 mln złotych ma się ich pojawić dodatkowo 452. 26 mln złotych to wsparcie Unii Europejskiej.

– W ramach projektu na 462 przystankach zamontowane zostaną tablice informacji pasażerskiej, które wyświetlają rzeczywisty czas przyjazdu autobusów, tramwajów i trolejbusów. W 170 autobusach MZK Tychy zainstalowane zostaną komputery pokładowe z czytnikami kart ŚKUP – wyjaśnia Anna Koteras z KZK GOP.  Tablice  będą zintegrowane z istniejącymi systemami Śląskiej Karty Usług Publicznych i Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz z planowanymi Systemami Inteligentnego Zarządzania Ruchem.

Reklama

100 tablic ma powstać również na terenie Katowic, beneficjentem inwestycji będzie także Bieruń. Ta ma być gotowa w ciągu dwóch lat.

Reklama