Zuzia / fot. Policja

Mała Zuzia to córka tyskiego policjanta. Przeszła już 4 operacje, potrzebuje pomocy. Dziewczynka ma niespełna 2 latka i niestety zmaga się z ogromnymi problemami zdrowotnymi, wymaga też kosztowanej rehabilitacji. 

Zuzia przeszła 4 operacje serca, cewnikowanie, oddycha przez respirator. Wszystko przez ciężką wadę serca. Niestety kolejne diagnozy są niepokojące, dziewczynka zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, straciła też słuch. 

Zuzia od urodzenia zmaga się z ciężką wadą serca o nazwie Tetralogia Fallota. Zamiast wyjścia do domu po kilku dniach, czekało ją ponad 7 miesięcy na OIOM-ie, 4 poważne operacje i cewnikowania serca. Między innymi dzięki dotychczasowej pomocy i wsparciu Zuzia poczyniła ogromne postępy. Rehabilitacja daje efekty i możliwości pokonywania kolejnych barier. Codzienny ciężki trening spowodował, iż Zuzia od czerwca bieżącego roku zdecydowaną większość czasu oddycha sama bez wsparcia respiratora.

Reklama
Zuzia / fot. Policja

„Nasza córka jest cudownym uśmiechniętym dzieckiem, a czas spędzany w jej towarzystwie jest największym szczęściem jakie nas spotkało, mijający rok dał nam wiele pięknych wspomnień, lecz przyniósł również kolejne przykre diagnozy. Zuzia w wyniku przebytych operacji, stosowanej silnej antybiotykoterapii i całemu procesowi mającemu na celu ratowanie jej życia straciła słuch. Stwierdzono u niej obustronną głuchotę, która niestety jest nieodwracalna, a wizyta u kolejnego specjalisty uświadomiła nas, iż córka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jeżeli nie wystąpią przeciwskazania kardiologiczne w przyszłości możliwe będzie wszczepienie implantów ślimakowych, lecz aby to było możliwe niezbędne jest pobudzanie nerwu słuchowego, które następuje w wyniku działania aparatów słuchowych” – mówi- st. sierż. Adam Buras, tata Zuzi.

Codzienna rehabilitacja, wizyty u specjalistów i koszty związane z leczeniem Zuzi pochłaniają całość dochodów rodziców, w związku z czym zachęcamy do wsparcia dla małej Zuzi. Teraz najbliższym celem są koszty urządzeń aparatów słuchowych oraz pionizatora.

Każdy może wesprzeć małą Zuzię poprzez przekazanie dowolnej sumy na zbiórkę https://www.siepomaga.pl/zuzia-buras.

Reklama