Megrez Szpital Wojewódzki otworzy wyremontowany za 13 mln zł oddział. Neurologa i udarowy ciągle w zawieszeniu. W połowie grudnia pojawiła się informacja o zawieszeniu oddziału Oddziału Neurologii i Udarowego w Megrez Szpitalu Wojewódzkim. Powodem sytuacji są problemy kadrowe. 

„Szpital robił i robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej znaleźć lekarzy niezbędnych do pracy w Oddziale: prowadzone są liczne rozmowy celem ściągnięcia kadry medycznej, publikowane są oferty pracy na wielu specjalistycznych i medycznych portalach internetowych, w Śląskiej Izbie Lekarskiej, BIP czy na Facebooku” – poinformowała placówka. 

Obecnie nie wiadomo jak długo oddział jeszcze pozostanie zamknięty. 

Reklama

W połowie stycznia natomiast Szpital zamierza otworzyć nowy Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w budynku tzw. Pawilonu Zakaźnego. To inwestycja warta 13 mln zł. 

„W zmodernizowanym budynku wykonano szereg prac budowlanych oraz instalacyjnych. Oddział zyskał nowoczesne wyposażenie i wygląd, oraz został doposażony w najwyższej klasy sprzęt medyczny. Na dwóch piętrach znajduje się m.in. 8 izolatek, które gotowe będą przyjąć 15 pacjentów” – informują służby prasowe Megrez. 

Reklama