Daria Szczepańska / fot. UM Tychy

Potwierdzają się nasze informacje sprzed kilku tygodni, Daria Szczepańska, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych od 1 czerwca 2018, będzie pełniła funkcję prezesa Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Szczepańska funkcję wiceprezydenta pełniła od 2002 roku. Jej zadania oscylowały wokół inwestycji i projektów związanych z potrzebami mieszkańców w obszarze kultury, spraw społecznych, edukacji i zdrowia. Zastąpi Henryka B., który zrezygnował z funkcji po zarzutach związanych z jazdą po pijanemu.

– To samorząd mnie ukształtował i moje serce jest związane z samorządem, dlatego dalej już jako prezes TTBS będę działać dla dobra miasta i jego mieszkańców, bo to oni są dla mnie najważniejsi – mówi Daria Szczepańska.

Dzięki staraniom Szczepańskiej zrewitalizowano za kilkanaście milionów Pasaż Kultury Andromeda – ten obecnie świeci pustkami, a mieszkańców przyciąga tam głównie bar mleczny. To za rządów Szczepańskiej przestał istnieć WSZiNS – Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych im. ks. Emila Szramka w Tychach. Uczelnia wyższa należąca do miasta Tychy. Ostatecznie przekształcono ją w wydział zamiejscowy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Reklama

Ustępującej wiceprezydent urzędnicy przypisują również utworzenie „Mediateki XXI wieku” z salą koncertową, w której nowe siedziby znalazły Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.

Obowiązki Szczepańskiej do czasu powołania nowego zastępcy przejmie prezydent miasta Andrzej Dziuba oraz Aneta Luboń – Stysiak – Sekretarz Miasta.

Reklama