Miasto Tychy nadal chce budować otwarty basen na osiedlu A – dowiedział się portal Tychy24.net. Jak wynika z naszych informacji, obiekt ma powstać niezależnie do planowanej inwestycji przy Wodnym Parku Tychy, czyli budowy również otwartego basenu wraz z drugą taflą lodowiska.

O tym, że miasto planuje budowę basenu na osiedlu A mówiło się o dłuższego czasu – od lat o potrzebie takiej inwestycji przekonywała tyska opozycja w radzie miasta, ostatecznie do swojego programu pomysł włączył prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Obiekt miał powstać na osiedlu A.

W czwartek miasto podało, że zamierza budować basen otwarty wraz z taflą lodowiska przy Wodnym Parku Tychy. Basen ma mieć osobne wejście, a także miejsce do leżenia na trawie. Rozbudowany zostanie też sam Wodny Park Tychy – o znajdujący się bezpośrednio na jego terenie basen zewnętrzny oraz zewnętrzne sauny.

Reklama

– Szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji i zdecydowaliśmy o stworzeniu układu dipolowego tzn. wykorzystaniu synergii chłodu (lodowisko) i ciepła (basen), co pozwoli nam osiągnąć  maksymalny efekt energetyczny – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Jak się okazało miasto nie rezygnuje z pomysłu budowy otwartego basenu na osiedlu A, w rejonie Parku Górniczego.

– Inwestycje w pobliżu parku wodnego nie powodują, że wycofujemy się z planowanego basenu na osiedlu A – mówi nam Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Jak wcześniej informowaliśmy, basen powstanie w tej kadencji, ale pewnie w okolicach 2023 roku. Dla tej części miasta trzeba zmienić jeszcze plan miejscowy, który umożliwiałby realizację takiej inwestycji.

Reklama