Targowisko przy al. Bielskiej / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy po raz czwarty próbuje znaleźć wykonawcę przebudowy targowiska przy al. Bielskiej. To targowisko, które cieszy się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na ceny – te są konkurencyjne w stosunku do innych tego typu obiektów – w tym Tyskich Hal Targowych. Po przebudowie targowisko nieopodal browaru ma znacznie poprawić estetykę. 

Tychy już trzy razy unieważniały przetarg na remont targowiska – wykonawcy zgłaszali zbyt wysokie ceny. W ostatnim postępowaniu najniższa oferta była o 2 mln zł większa niż chciało na inwestycję przeznaczyć miasto. Tychy planują wydać nieco ponad 1,6 mln zł, zaś najtańszy wykonawca wycenił pracę na przeszło 3,6 mln zł.

„Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót projektowych i budowlanych polegających na przebudowie targowiska miejskiego zlokalizowanego w Tychach przy Al. Bielskiej” – czytamy w dokumentach przetargowych. „Zamawiający przewiduje ustawienie straganów w rzędach które mają tworzyć kompozycję przestrzenną o zadaszonej powierzchni 2634m 2 przeznaczonej dla min. 150 szt stanowisk handlowych” – wymaga urząd.

Reklama

Obecnie trwa kolejne postępowanie przetargowe, miasto pierwotnie chciało aby inwestycja była gotowa w tym roku, teraz wyznaczono termin na połowę 2023 roku. Oferty można składać do 28 września. 

Przykładowe rozwiązania zaprezentowane przez miasto / fot. Bip.umtychy.pl
Reklama