Wizualizacja Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek / fot. UM Tychy

Miasto Tychy rezerwuje 4 mln zł na Wodny Plac Zabaw w Parku Jaworek. Powstanie w 2023 roku, to akurat rok wyborczy, kiedy to prezydent Tychów Andrzej Dziuba, po raz ostatni będzie mógł się ubiegać o reelekcję. O samej inwestycji mówi się od 2018 roku. 

Miasto Tychy w przyszłorocznym budżecie miasta chce zarezerwować 4 mln zł na budowę Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek. Inwestycja jest przewidziana na lata 2022-2023. Ma kosztować w sumie 6,7 mln zł, a miasto deklarowało, że będzie się ubiegać o pieniądze na tę inwestycję z programu „Polski Ład”.

Większy niż ten na Paprocanach

Wodny plac powstanie na powierzchni 400 mkw, będzie wyposażony w 20 urządzeń.

Reklama

„Powierzchnia niecki Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek będzie o 100 m2 większa niż wodnego placu na Paprocanach. Największą różnicą między tymi przestrzeniami będzie jednak to, że rodzice czy dziadkowie będą mogli oglądać swoje dzieci z góry. W Jaworku strefa rekreacyjna została rozszerzona o naturalny plac zabaw – z pewnością będzie to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych” – mówi Robert Skitek z pracowni RS+, która projektowała wodny plac zabaw w Parku Jaworek.

Naturalny plac zabaw zostanie wykonany m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin. Pojawią się w nim elementy pełniące funkcje edukacyjne np. lupa oraz rekreacyjne m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Plac zabaw będzie skomunikowany z resztą terenu za pomocą dwóch alejek. 

W ramach inwestycji powstanie automatyczna toaleta publiczna, natryski i przebieralnie. Po wykonaniu Wodnego Placu Zabaw kolejne części Parku Jaworek mają być rewitalizowane. 

Nad przyjęciem budżetu miasta na 2022 roku głosować będą miejscy radni.

Reklama