MZK Tychy zmienia rozkład jazdy, bo w mieście otwiera się centrum handlowe 21 marca. To właśnie od tej daty nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy tyskich linii.

– Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach informuje, że w związku z planowanym otwarciem Centrum Handlowego „Gemini Park Tychy” w celu ułatwienia dojazdu podróżnym do ww. galerii, od środy 21 marca 2018 r. wprowadza się zmiany tras przejazdów oraz rozkładów jazdy autobusów linii 51 oraz 137. Ponadto uruchamia się dodatkowe kursy na linii 51 bis – poinformowało MZK Tychy.

Reklama

Gemini Park Tychy

Dzisiaj zwiedzaliśmy Gemini Park Tychy. Otwarcie 21 marca #Tychy

Opublikowany przez Tychy24.net na 13 marca 2018

Linia 51:

Kursy poranne oraz mające charakter dowozowo – odwozowy do zakładów pracy zlokalizowanych na terenie KSSE realizowane będą według obecnie obowiązującej trasy przejazdu tj. od przystanku „Tychy Cztery Pory Roku” ulicami Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Metalową, Fabryczną i Przemysłową.

Natomiast kursy linii „51 bis” będą zapewniać dojazd podróżnym do Centrum Handlowego Gemini Park i realizowane będą ze skorygowaną trasą przebiegu w taki sposób, że od przystanku „Tychy Cztery Pory Roku” autobus pojedzie prosto ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej, a następnie ulicą Piłsudskiego i Towarową do Gemini Park. Analogicznie w kierunku przeciwnym. W kursach tych obsługiwane będą dodatkowo przystanki: „Tychy Sikorskiego Kościół”, „Tychy Osiedle W”, „Tychy Osiedle T” i „Tychy Centrum Handlowe”. W tym wariancie nie będą obsługiwane przystanki zlokalizowane w ciągu ul. Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Niepodległości i Wyszyńskiego.

Linia 137:

Zmiana na linii komunikacyjnej 137 polegać będzie na wydłużeniu trasy przejazdu tej linii od przystanku „Tychy Osiedle Z1” przez ulicę Beskidzką do nowo powstałego przystanku „Tychy Centrum Handlowe”. Powyższe dotyczyć będzie kursów w przedziale godzin od 08:00 do 21:00.

W kierunku Dworca/Wilkowyj autobus pojedzie do przystanku „Tychy Hipermarkety” ulicą Towarową, a następnie ulicą Beskidzką i Sikorskiego do nowo powstałego przystanku „Tychy Żółkiewskiego”, który zostanie uruchomiony z dniem wprowadzenia zmian na linii 137 na ul. Żółkiewskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Zaręby. Zmianie ulegną również nazwy przystanków na ulicy Targiela z „Tychy Żółkiewskiego” na „Tychy Targiela I” i „Tychy Targiela” na „Tychy Targiela II”.

W godzinach porannych oraz w kursach po 21:00 trasa przejazdu realizowana będzie zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy tj. do/z przystanku „Tychy Osiedle Z1”.

W niedziele niehandlowe nie będą realizowane kursy oznaczone jako „51 bis”, natomiast na linii 137 przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek „Tychy Osiedle Z1”.

W celu dostania się do „Gemini Park” można również skorzystać z przystanku „Tychy Hipermarkety” przez, który oprócz ww. linii autobusowych przejeżdżają między innymi linie A, C, D, 33, 273, 274, 536, 686.

Niedziele wolne od handlu w 2018 r.

Ponadto od 21.03.2018 r. korekcie ulegnie również rozkład jazdy linii 21 w dni robocze oraz wprowadza się do rozkładu jazdy linii L nowy przystanek na ul. Żółkiewskiego.

Reklama