Wodny Plac Zabaw w Parku Jaworek / fot. Tychy24.net

Najdroższy plac zabaw w historii Tychów nie będzie gotowy na czas. Ten rok będzie dla niego stracony. Wodny Plac Zabaw w Parku Jaworek miał pierwotnie być gotowy już w tym sezonie, ale wiadomo, że nie będzie. Obiekt zostanie oddany do użytku dopiero we wrześniu, co oznacza, że ten sezon jest dla niego stracony. Po ukończeniu inwestycji nie będzie można z niej korzystać, ponieważ we wrześniu jest już zazwyczaj za zimno.

Inwestycja ma być najdroższym placem zabaw dla dzieci w historii miasta, pochłaniając prawie 11 mln zł. Całkowita powierzchnia obiektu to prawie 400 m². Ma odciążyć Wodny Plac Zabaw na Paprocanach.

W lipcu ubiegłego roku miasto informowało, że obiekt będzie gotowy w ciągu 8 miesięcy. Mija prawie rok i jak się okazało, w listopadzie 2023 roku aneksowano umowę z wykonawcą, który ma teraz czas do września 2024 roku na ukończenie inwestycji. Powodem aneksu są znacznie trudniejsze warunki pracy w terenie niż przewidywano. Termin wykonania inwestycji mija 9 września, a początek września to okres, w którym zazwyczaj miasto zamyka Wodny Plac Zabaw na Paprocanach z powodu złych warunków pogodowych.

Reklama

W ramach inwestycji w Parku Jaworek powstanie wodny plac zabaw z zagospodarowaniem otaczającego go terenu, budynkiem technicznym, infrastrukturą techniczną i automatyczną toaletą publiczną. Pojawią się elementy wykonane z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin. Będą tam również elementy edukacyjne, takie jak lupa, oraz rekreacyjne, takie jak domek, kopuły, labirynt i szałas. Obie części zostaną połączone alejkami.

Reklama