Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Nastolatek targnął się na własne życie w Tychach. Pomoc przyszła na czas, tyscy policjanci odnaleźli chłopaka i zdołali mu udzielić pomocy. To była bardzo sytuacja, w której każda minuta miała znaczenie. 

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, kiedy dyżurny otrzymał informacje, że nastolatek wyszedł z mieszkania z zamiarem popełnienia samobójstwa. 

„Przybyli do miejsca zamieszkania policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że chłopak udał się do pobliskiego terenu leśnego. Mundurowi natychmiast zaczęli przeczesywać wskazane miejsce, mając świadomość że liczy się każda sekunda. Na szczęście dotarli na czas i odnaleźli nastolatka, który targnął się na swoje życie. Policjanci natychmiast udzielili mu pomocy, a w oczekiwaniu na załogę Pogotowia Ratunkowego cały czas monitorowali jego funkcje życiowe” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. „Chłopak został przekazany pod opiekę ratowników, a następnie przewieziony do szpitala. Zdecydowane i szybkie działanie mundurowych pozwoliło uniknąć tragedii” – dodaje. 

Reklama

Policja nie podaje dokładnie ile lat miał chłopak, a także nie informuje o tym w jaki sposób chciał odebrać sobie życie oraz w którym dokładnie miejscu go odnaleziono. 

Osoby w kryzysie mogą szukać pomocy pod nr telefonów: 

• Telefon Zaufania dla Dorosłych – telefon 116 123
• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – telefon 116 111
• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – telefon 800 12 12 12

Reklama