Nie żyje mieszkanka Tychów. Przegrała walkę z koronawirusem. O zgonie seniorki poinformował dzisiaj sanepid.

Zmarła kobieta w Tychach miała 90-lat, była w grupie ryzyka. To nie jedyny zgon w ostatnim czasie z powodu wirusa. Sanepid poinformował także o śmierci 35-letniej kobiety w szpitalu w Bytomiu. To mieszkanka tego miasta.

W regionie w sumie odnotowano 38 zgonów. Są też nowe przypadki zarażeń – Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych 23 chorych.

Reklama

Dwie mieszkanki Gliwic w średnim wieku trafiły decyzją służb sanitarnych oraz lekarza zakaźnika do izolacji domowej. Podobnie jest w przypadku 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (młodego i w sile wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, 2 mężczyzn w sile wieku i młodej kobiety z Rudy Śląskiej, 6 mieszkańców z powiatu tarnogórskiego (najstarszy ma 59 lat, najmłodszy – 43), 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy ma 30 lat, najstarszy – 58), mieszkanki Częstochowy w średnim wieku i młodej kobiety z Bytomia. Z powodu koronawirusa w domu przez kolejne dni leczyć się będzie także młoda mieszkanka powiatu gliwickiego oraz mieszkanka Zabrza w sile wieku. Z kolei wiekowy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego również wykryto groźnego wirusa, zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego.

Są również kolejne osoby wyleczone. Groźnego wirusa nie ma już w organizmie 67-letniej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, która leczyła się w domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Również w domu wyzdrowiała 37-letnia mieszkanka Sosnowca. Wdrożona kuracja przyniosła efekt także w przypadku hospitalizowanego w szpitalu zakaźnym w Tychach 71-letniego mieszkańca Gliwic. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od tych 3 osób przez służby sanitarne były ujemne, a więc nie wykazywały już obecności Covid-19.

Na tę chwilę 24 osoby wygrały walkę z groźnym wirusem w naszym województwie.

Poniżej dane dla regionu na godzinę 10.00:

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3720 / 3 583
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 226 / 209
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 154 / 6 905
– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 545
– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie /ostatni raport – 8 183 / 7 638
– liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 667 / 644
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 24 / 21
– liczba zgonów/ostatni raport -38 / 3

Reklama