Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Tychach / fot. Tychy24.net

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna nie działa w Tychach. Odsyłają do Mikołowa i Lędzin. Chodzi o opiekę dla osób dorosłych w Megrez Szpitalu Wojewódzkim. Opieka dla dzieci w Szpitalu Miejskim przy ulicy Cichej funkcjonuje prawidłowo. 

To kolejny dzień, kiedy to nie ma lekarza na nocnej i świątecznej opiece. W czwartek nie było lekarza, wczoraj udało się zapewnić opiekę. Dzisiaj ponownie nie ma lekarza. „Przynoszą L4 no i tak to wygląda” – usłyszeliśmy od pielęgniarki, która dyżuruje na nocnej i świątecznej opiece w Megrez Szpitalu Wojewódzkim. 

Szpital na czas emisji materiału nie zamieścił żadnej informacji na temat braku dostępu do opieki na swojej stronie. „Jak przychodzą czy dzwonią to my mówimy” – powiedziała nam pielęgniarka. 

Reklama

Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy (Miasto jest właścicielem szpitala) powiedziała Tychy24.net, że nikt nie poinformował magistratu o problemach kadrowych placówki. 

Mieszkańcy są kierowani na nocną i świąteczną opiekę do Lędzin i Mikołowa. Aby uzyskać teleporadę należy dzwonić pod nr: 

32 326 41 34 – Lędziny

32 322 40 63 – Mikołów 

Jak poinformowano nas na miejscu, prawdopodobnie jutro lekarz będzie już dostępny. Czy faktycznie tak będzie oraz na jak długo? Będziemy o tym informować.

Reklama