Od dzisiaj kolejne utrudnienia w Tychach. Zbudują rondo za 1,6 mln zł. Kierowcy muszą po raz kolejny uzbroić się w cierpliwość. Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Jaśkowickiej i Borowej w Tychach. To właśnie tam powstanie nowe rondo. 

O powstanie ronda wnioskowali mieszkańcy tych rejonów miasta. 

„W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie mini rondo z wyspą przejezdną” – tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „To ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie i uporządkuje ruch. Skorzystają także rowerzyści, bo rondo zostanie wyposażone w ścieżki rowerowe” – dodaje. 

Reklama

Prace ruszają dzisiaj – 3 marca. Na czas prowadzenia robót zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu. 

„By zminimalizować utrudnienia, rondo będzie budowane etapami, przy wyłączaniu wlotów i wprowadzaniu zawężeń jezdni. Co ważne, ruch zostanie utrzymany, a sterować nim będzie sygnalizacja świetlna wahadłowa. Jedynie na czas układania asfaltu na nowym rondzie skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu” – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. MZUiM apeluje o ostrożna jazdę w tym rejonie i zwracanie uwagi na znaki. 

Wykonawcą inwestycji jest spółka Silesia Invest, a wartość umowy to blisko 1,6 mln zł. Prace planowo mają zakończyć się za około 3 miesiące.

Reklama