Autobus ZTM / fot. Tychy24.net

Górnośląsko Zagłębiowska Metropolia podnosi ceny biletów. Od dzisiaj płacimy więcej za przejazd autobusami, trolejbusami i tramwajami na terenie województwa śląskiego. Ceny biletów Kolei Śląskich pozostają bez zmian – to spółka, która jest własnością Urzędu Marszałkowskiego. Za resztę transportu publicznego w regionie odpowiada GZM i należący do niego Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM). 

Za bilet, który do tej pory kosztował 3,40 (na jedno miasto 20 minutowy) zapłacimy teraz 4 zł. Za bilet na dwa miasta (40 minutowy) płaciliśmy 4 zł zapłacimy 5 zł, a np. bilet 90 minutowy na trzy miasta ma kosztować nie 5 a 6 zł. Jak podaje GZM, spadek wpływów ze sprzedaży biletów to około 100 mln zł.

Reklama

Do 3 maja można korzystać z biletów papierowych i elektronicznych jednorazowych/krótkookresowych oraz z biletów “Grupowych dla 5 osób”. Po 3 maja z biletów papierowych nadal można korzystać, jednak konieczne będzie dopłata, tak by cena zgadzała się z obowiązującym cennikiem, np. aby po 3 maja skorzystać ze starego biletu normalnego za 3,40 zł należy dopłacić 60 gr.

Z biletów długookresowych i wieloprzejazdowych ze starej taryfy można korzystać, o ile zostały aktywowane do 3 maja. Bilety z okresem obowiązywania rozpoczynającym się po 3 maja będzie można zwrócić.

Do 19 maja można skasować/aktywować posiadany bilet średniookresowy papierowy i elektroniczny oraz wykorzystać go zgodnie z jego okresem obowiązywania. Po tym terminie niewykorzystane bilety będzie można zwrócić.

Do 19 maja można również skasować/aktywować bilety lotniskowe “24h+lotnisko”. Po tym terminie możliwe będzie ich zwrócenie.

Reklama