Ratownik medyczny / fot. Tychy24.net

Osoba z koronawirusem w Tychach to obywatel Ukrainy. Wiadomo więcej na temat pierwszego stwierdzonego przypadku koronawirusa w naszym mieście.

Służby nie chcą podawać konkretnego wieku, wiadomo, że to mężczyzna w średnim wieku i dobrym stanie zdrowia.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy to osoba, która na co dzień mieszkała w Tychach, czy po prostu chory przywieziony z innego miasta do Megrez Szpitala Wojewódzkiego. Szpital został przekształcony w zakaźny.

Reklama

– Na oddziale zakaźnym w Tychach leczony jest mężczyzna, w sile wieku, narodowości ukraińskiej. Po przyjeździe ze swojej ojczyzny trafił pod nadzór sanitarny. Gdy poczuł się źle udał się, zgodnie z wytycznymi, do szpitala, gdzie lekarz chorób zakaźnych zdecydował się, aby mężczyzna pozostał na oddziale. Pobrane próbki wykazały wynik dodatni. Stan pacjenta jest dobry – poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik Wojewody Śląskiego.

Wiadomo też więcej na temat przypadku z Cieszyna.

– Z kolei w swoim domu, w izolacji, przebywa młody mężczyzna, również Ukrainiec. Przyjechał kilka dni temu z Niemiec i przebywał w kwarantannie domowej pod nadzorem sanitarnym. Po wystąpieniu objawów zgłosił się na oddział zakaźny do cieszyńskiego szpitala. Po przebadaniu i pobraniu próbek lekarz zdecydował o leczeniu w warunkach domowych, gdyż stan zdrowia mężczyzny na to pozwala. Służby sanitarne docierają do wszystkich osób, z którymi mężczyźni miele kontakt i nakładają na nie decyzję kwarantanny domowej – poinformowała Kucharzewska.

Zgodnie z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia w Polsce choruje już 150 osób. Trzy osoby zmarły.

*W razie nowych informacji na temat pacjenta, materiał będzie aktualizowany.

Reklama