Za oknem biało, a synoptycy ostrzegają przed marznącym deszczem na drogach  w regionie. Ostrzeżenie dotyczy także Tychów. Trzeba uważać, bo o poślizg już teraz łatwo.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu oraz marznącymi opadami deszczu, które mogą wystąpić na terenie województwa śląskiego od 15 do 16 stycznia.

– Na południu województwa prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym lub silnym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm, lokalnie do 35 cm. W nocy prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź – informują urzędnicy.

Reklama

Wczoraj i dzisiaj pojawiły się intensywne opady śniegu w regionie, a nawet zamiecie śnieżne w Tychach. W poniedziałek wieczorem otrzymaliśmy filmik od oburzonego mieszkańca, który był rozczarowany zimowym utrzymaniem dróg w Tychach.

– Mniej więcej tak wygląda każda górka w mieście! Przebiegłem 15km po mieście: ani jednego pługu!!!! Wstyd i skandal – pisał do nas pan Tomasz. Poniżej film, który nam przesłał, a na nim starcie tyskiej komunikacji miejskiej z pogodą.

Reklama