Obiekt w Kobiórze / fot. Tychy24.net

„Pałacyk biskupi” ma opóźnienie. Będzie kosztował miasto około 20 mln zł. Chodzi o obiekt w Kobiórze, który pierwotnie miał być domem dla księży emerytów. Ostatecznie znajdzie tam miejsce 65 mieszkańców Tychów. Miasto tworzy tam dom pomocy społecznej (DPS).

Obiekt przy ulicy Promnickiej w Kobiórze miasto kupiło od Archidiecezji Katowickiej w 2017 roku za 9,6 mln zł. Urząd przejął cztery działki o wielkości 3,1 ha na których postawione są dwa budynki. Wówczas Archidiecezja szacowała, że koszt adaptacji obiektu to będzie około 3 mln zł. W kwietniu 2019 mówiło się już o kwocie około 8 mln zł.

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu obiekt będzie kosztował miasto dodatkowo w sumie 9,5 mln zł, ale jak się okazało nie zostanie oddany do użytku w czerwcu, to był pierwotny termin. Prawdopodobny termin oddania inwestycji do użytku to październik.

Reklama

„To jest super interes” – przekonywał radnych prezydent Tychów w trakcie debaty w 2017 roku na sesji rady miasta. Podkreślał, że za 10 mln zł w mieście nie da się kupić nawet samej działki tej wielkości.

Reklama