Zatrzymany / fot. Policja

Po serii kradzieży w Tychach i Bieruniu policja zatrzymała trzy osoby. Straty na ponad 22 tys. zł. Trójka sprawców kradła przede wszystkim perfumy i artykuły drogeryjne. 

Kradzieże miały miejsce od lutego tego roku. Okradano sklepy w Tychach i Bieruniu. 

„Mundurowi ustalili, że najwięcej czynów na swoim koncie ma 41-letni mieszkaniec Tychów, który usłyszał już 12 zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży na łączną kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego okazało się, że w większości z nich działał wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim mężczyzną. Sprawcy kradli głównie perfumy i szczoteczki elektryczne, ale ich łupem padły również walizki z zestawem narzędzi” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. „Wnikliwa praca policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy pozwoliła na ustalenie, że podczas jednej z kradzieży, mającej miejsce 20 kwietnia w bieruńskiej drogerii brała udział 24-letnia kobieta, która również została zatrzymana” – dodaje. 

Reklama

Wtedy łupem trójki złodziei padły artykuły kosmetyczne i drogeryjne o wartości ponad 5000 złotych.

Ogólna wartość strat została oszacowana na łączną kwotę ponad 22 tysięcy złotych. Decyzją prokuratura na czas trwającego postępowania sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem. 

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama