Straż pożarna / fot. Pixabay.com

Po wybuchu w Bieruniu wstrząs był odczuwalny również w Tychach. Zginęła jedna osoba, jedna została ranna. „Nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, ani dla środowiska naturalnego” – poinformowało przedsiębiorstwo, w którym doszło do wybuchu. 

Dzisiaj doszło do wybuchu w zakładzie Nitroerg w Bieruniu przy ulicy A. Nobla, który zajmuje się produkcją materiałów wybuchowych. Jedna osoba zginęła, to 49-latek. Wstrząs był odczuwalny w okolicznych miejscowościach w tym Tychach.

O wybuchu poinformował jako pierwszy portal 112Tychy.pl. Jedna osoba zginęła, jedna została ranna. W ciężkim stanie 36-latek został przetransportowany do szpitala.

Reklama

Do wybuchu doszło podczas unieszkodliwiania odpadów. Na miejscu działają służby ratownicze.

Nitroerg wydał oświadczenie w tej sprawie:

„Szanowni Państwo,
Dzisiaj ok. godz. 11:20 na terenie zakładu produkcyjnego NITROERG S.A. w Bieruniu, podczas rutynowej procedury unieszkodliwiania odpadów doszło do detonacji. W wyniku tego zdarzenia zostały poszkodowane dwie osoby. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, jeden z pracowników, w wyniku poniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu. Drugi został ranny i jak najszybciej został przewieziony do szpitala. Zdarzenie miało miejsce na placu przeznaczonym do unieszkodliwiania odpadów, który znajduje się poza głównym obszarem produkcyjnym. Nie ma zagrożenia pożarowego. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, ani dla środowiska naturalnego. Niezwłocznie powołujemy komisję w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.
Składamy wyrazy współczucia bliskim i rodzinie ofiary zdarzenia. Bezpieczeństwo pracowników jest dla zarządu firmy bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia”
Reklama