Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Policjanci z Tychów pomogli uratować nieprzytomnego kierowcę. Samochód przy barierkach na DK1 wzbudził zaniepokojenie mundurowych po służbie. Interweniowali i niewykluczone, że uratowali życie kierowcy, który potrzebował pomocy. 

„Tyscy policjanci, wracając po północy ze służby do domu, na drodze krajowej numer 1 w Goczałkowicach-Zdroju zauważyli przy barierce pojazd. Za kierownicą siedział mężczyzna, który nie reagował na ich wołanie. Kierowca był zablokowany w samochodzie, dlatego policjanci wybili szybę, aby dostać się do wnętrza pojazdu. Mundurowi sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. Okazało się, że był nieprzytomny, a wewnątrz pojazdu leżały leki i inhalator co mogło wskazywać na jego problemy zdrowotne” – opisuje sytuację Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. „Policjanci natychmiast wezwali załogę pogotowia oraz straż pożarną, jak również powiadomili dyżurnego. Strażacy pomogli wydobyć kierowcę z pojazdu, co było utrudnione przez barierkę” – dodaje. 

Kierowca trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy przetransportowali go do szpitala. Tyska policja apeluje o reagowanie na podobne sytuacje, bo nasze zainteresowanie może ocalić życie. 

Reklama