Za ponad 1,5 mln zł powstanie strzelnica golfowa. Szykujcie kije golfowe. Wybrano firmę, która za ponad 1,5 mln zł zbuduje strzelnicę golfową na ulicy Sikorskiego w Tychach. Przetarg wygrała spółka AGC Bytom. Część mieszkańców nie jest zadowolona z inwestycji. „Kolejny durny pomysł… brawo” – skwitowała jedna z mieszkanek na naszym profilu Facebookowym.

Strzelnica golfowa ma powstać między ulicą Sikorskiego a lasem. – Tam jest taki teren, który do tej pory nie był zagospodarowany – powiedział nam Miłosz Stec wiceprezydent Tychów. – Chcielibyśmy, żeby ten teren służył jako strzelnica golfowa, czyli zagospodarowanie zielone. Można powiedzieć zgodnie z przeznaczeniem – dodał.

Wartość tej budzącej kontrowersje inwestycji, to ponad 1,5 mln zł. Część mieszkańców uważa, że jest potrzebna Tychom jak psu rower. „Miasto rozpusty” podsumował jeden z naszych użytkowników. Inny stwierdził: „90% ulic w Tychach do wymiany a ci chcą budować coś co będzie stało bezużyteczne przez większość roku”.

Reklama

Mieszkańcy zauważyli też, że jest to inwestycja robiona z myślą o ludziach o zasobniejszych kieszeniach: „prezesi kilku firm tyskich lubią golfa więc inwestycja pod nich” – stwierdził jeden z użytkowników.

W ramach strzelnicy golfowej powstanie m.in. pawilon kontenerowy treningowo socjalny, garaż na sprzęt, zadaszenie nad stanowiskami strzelnicy, taras, symulator gry. Nastąpi też przeniesienie wyposażenia z aktualnej lokalizacji strzelnicy golfowej (ul. Edukacji, przy basenie miejskim) – chodzi o automat do podawania piłek, maty treningowe, uzbrojenie dołków golfowych, zbieracza piłek.

Miasto chce aby obiekt został oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Reklama