Zajęcia z samoobrony / fot. Straż Miejska Tychy

Ponad 50 kobiet w Tychach uczy się samoobrony. Zajęcia na terenie miasta od 2001 roku prowadzi Straż Miejska. 

„Zajęcia w tegorocznej edycji zaczęły się w sobotę 6 kwietnia na hali Gwardii Tychy. W rozpoczętym kursie wystartowało ponad 50 kobiet. „AKTYWNIEJSI BEZPIECZNIEJSI” to nie tylko nauka technik samoobrony” – informuje Marcin Paźdżiorek ze Straży Miejskiej w Tychach. „Kursantki na każdych zajęciach wykonują różne ćwiczenia ruchowe, które mają na celu poprawienie formy fizycznej i motoryki całego ciała. Na zajęcia mogą się zgłaszać wszystkie Panie. Oprócz chęci i silnej woli nie wymagamy żadnych dodatkowych umiejętności. Nie sprawdzamy też obecności” – dodaje. 

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11.00 na sali Gwardii Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Każdorazowo zajęcia trwają 2h. 

Reklama

Kurs kończy się 15 czerwca.

Dlaczego warto wybrać się na zajęcia z samoobrony? 

  1. Poprawa bezpieczeństwa osobistego – Nauka technik samoobrony zwiększa zdolność do obrony siebie w sytuacjach zagrożenia. To daje większe poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu.
  2. Zwiększenie pewności siebie – Umiejętność obrony siebie może znacząco wpłynąć na samoocenę i pewność siebie. Kobiety, które czują się bardziej pewne swoich umiejętności obronnych, często czują się też bardziej komfortowo w różnych sytuacjach społecznych i zawodowych.
  3. Poprawa kondycji fizycznej – Zajęcia z samoobrony często wymagają dobrego przygotowania fizycznego, co może przyczynić się do poprawy ogólnej sprawności ciała, zwiększenia siły, wytrzymałości, zwinności i szybkości.
  4. Redukcja stresu – Fizyczna aktywność związana z treningiem samoobrony może pomóc w redukcji stresu i napięcia. Dodatkowo, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach może zmniejszyć lęk przed potencjalnym zagrożeniem.
  5. Społeczne interakcje – Zajęcia z samoobrony często odbywają się w grupie, co daje możliwość spotkania nowych ludzi i budowania relacji opartych na wspólnych doświadczeniach i celach.
  6. Samodyscyplina – Regularne uczestnictwo w zajęciach wymaga dyscypliny, co może przekładać się na inne obszary życia, pomagając w organizacji czasu i priorytetach.
  7. Zwiększenie świadomości sytuacyjnej – Nauka samoobrony często obejmuje rozwijanie umiejętności oceny sytuacji i rozpoznawania potencjalnych zagrożeń, co jest cenne w codziennym życiu.
Reklama