Sierż. szt. Michał Skała / fot. Policja

Potrzebna krew dla rannego policjanta z Tychów, który uległ wypadkowi na motocyklu. Wypadek okazał się na tyle poważny, że ciągle potrzebna jest krew dla sierżanta szt. Michała Skały.  

– Policjanci nie tylko wyjaśniają okoliczności wypadków lub są ich świadkami ale i sami stają się poszkodowanymi w zdarzeniach drogowych. Sierż. szt. Michał Skała z tyskiej komendy w maju uległ wypadkowi na motocyklu, po którym śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. W konsekwencji czekał go długi pobyt w szpitalu, poważna operacja, a teraz rehabilitacja – informuje tyska policja.

Michał Skała jest na co dzień przewodnikiem psa policyjnego i miłośnikiem motocykli. Z powodu wypadku kolegi, tyscy mundurowi organizują zbiórkę krwi. Ma skorzystać nie tylko policjant z Tychów, ale każdy poszkodowany, bo oddawać można wszystkie grupy krwi.

– W dniu 26 czerwca 2018 roku w godz. 9:00 do 13:00 policjanci, pracownicy cywilni, motocykliści oraz każdy, kto odwiedzi tyską jednostkę może oddać krew potrzebującym. Fani dwóch kółek będą mogli liczyć na fachową wiedzę policjantów, którzy przeprowadzą działania profilaktyczne w ramach kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu” – zachęcają do oddania krwi mundurowi.

Reklama
Reklama