Szkieletor / fot. Tychy24.net

Prezydent Tychów określił kiedy może ruszyć rozbiórka fragmentu „Szkieletora”. Kupiło go miasto i miasto rozbierze fragment niedokończonej inwestycji na swój koszt.

Ostatecznie na al. Jana Pawła II piesi będą mogli korzystać z chodnika, nie będą musieli przechodzić przez parking. Udostępniony będzie też drugi pas dla kierowców.

Z powodu niedokończonej od ponad 40 lat inwestycji miasto zamknęło możliwość przejścia przez chodnik wzdłuż alei Jana Pawła II (rejon CH Baron). Przez lata urzędnicy mówili o sądowym przejęciu obiektu oraz wyburzeniu jego fragmentu. Ostatecznie miasto kupiło fragment „Szkieletora” za 150 tys. zł brutto.

Przejście przy szkieletorze / fot. Tychy24.net

Przetarg na wykonanie projektu i rozbiórki fragmentu budynku wygrała firma Probudowa.com, której Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach zapłaci 234 tys. zł.

„Firma Probudowa z Wrocławia zakończyła prace projektowe i złożyła dokumentację celem pozwolenia na rozbiórkę, a więc można domniemywać, że jeszcze przed wakacjami rozpocznie się rozbiórka „Szkieletora” – stwierdził Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.