W Tychach zabrali się za chodniki, nawet te które dekady już straszyły. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę z firmą Eko-Ogród, która wygrała przetarg na remont chodników. Miasto wyda na ten cel 3,8 mln zł.  

Pod koniec roku wybory samorządowe, a co z tym idzie miasta, nie tylko Tychy przeżywają dobry czas na inwestycje. W Tychach trwają remonty chodników, w tym na osiedlu B, które od lat czekały na swoją kolej. Obecnie roboty prowadzone są na ul. Brzozowej, od strony południowej i ul. Beethovena.

– Za 130 tys. zł. remontowany jest chodnik przy ul. Legionów Polskich po stronie południowej, oraz ten na ul. Powstańców (za ok. 300 tys. zł). Oprócz drobnych napraw, przewidziano także większe prace na ponad dwudziestu dłuższych odcinkach ciągów pieszych – mówi Miłosz Stec, zastępca prezydenta Tychów ds. infrastruktury.

Reklama
Prace na ulicy Beethovena / fot. Tychy24.net

W najbliższym czasie nowa nawierzchnie chodników zostaną także wykonane na ulicy Kościuszki (prace prowadzone będą po obu stronach drogi) oraz ul. Jaśkowickiej, gdzie po stronie południowej wyremontowany zostanie odcinek biegnący od ul. Świerzego do wysokości marketu Lidl.

W planach są także remonty chodników na odcinkach ulic Batorego, Czereśniowej, al. Bielskiej, Edukacji, Ejsmonda, Dąbrowskiego, Zgrzebnioka, Bema, Asnyka, Żółkiewskiego, Husarii Polskiej, Budowlanych, Mysłowickiej, Burschego, Stoczniowców, Legionów Polskich, oraz Wałowej. Długości poszczególnych odcinków wahać się będą od 50 do 500 m.

Reklama