Zatrzymany pseudokibic / fot. Policja

Pseudokibic z Tychów zatrzymany. W mieszkaniu miał narkotyki, teraz grozi mu 10 lat więzienia. To była wspólna akcja policjantów z Katowic i Tychów. 

Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibicowską,  wspólnie z kolegami z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i z kryminalnymi z tyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. To 43-latek z Tychów. 

„W mieszkaniu 43-latka policjanci znaleźli amfetaminę, z której, według opinii biegłego, można byłoby sporządzić nawet 6 tysięcy działek dilerskich. Mężczyzna, który związany jest ze środowiskiem śląskich pseudokibiców, został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przyznał się do winy. Był już wcześniej zatrzymywany za przestępstwa narkotykowe” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Ponadto, na poczet przyszłych kar i grzywien, zabezpieczono należącą do niego gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych i zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych” – dodaje.

Reklama

Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Reklama